Projekt naukowo-badawczy „Bezpieczeństwo mieszkańców małych miast powiatowych województwa pomorskiego” – Sztum, 20.02.2017 r.

20 lutego 2017 o godzinie 22:24
20 lutego 2017 r. członkowie Koła Naukowego Bezpieczeństwa Morskiego oraz studenci Wydziału Dowodzenia i Operacji Morskich po raz kolejny wzięli udział w badaniach ankietowych w ramach projektu naukowo-badawczego dotyczącego poczucia bezpieczeństwa mieszkańców małych miast powiatowych województwa pomorskiego.
DSC_0164
Tym razem celem podróży młodych naukowców był Sztum. Zadaniem studentów było przeprowadzanie badań ankietowych wśród mieszkańców, podczas gdy kierownictwo Projektu: mgr Marcin Fitas oraz dr Piotr Lizakowski spotkali się z przedstawicielami lokalnych władz samorządowych.
DSC_0159
Prowadzone przez studentów WDiOM badania mają na celu określeniepoczucia bezpieczeństwa mieszkańców małych miast w odniesieniu do istniejących już statystyk i wywiadów przeprowadzonych z osobami odpowiedzialnymi za kształtowanie bezpieczeństwa na terenie poszczególnych miast. Pozwoli to na sporządzenie opracowania przydatnego podczas planowania działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców małych miast.
 
Przed zespołem badawczym pozostały jeszcze wyjazdy do Nowego Dworu Gdańskiego, Człuchowa oraz Kościerzyny.
Tekst: Magdalena Kobylarz