Zapraszamy na spotkanie z Weteranami – 28 marca 2017 r.

8 marca 2017 o godzinie 11:02

Już 28 marca o godz. 10:00 w Audytorium Biblioteki Głównej Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni naszymi gośćmi będą żołnierze z Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Wydarzenie jest niepowtarzalną okazją do spotkania twarzą w twarz z żołnierzami, którzy wielokrotnie uczestniczyliw misjach w Kosowie, Iraku, Czadzie i Afganistanie dokonując czynów bojowych połączonych z ofiarnością i odwagą. Wydarzenie nie jest tylko zwykłą prelekcją czy wykładem. Będzie to pokaz multimedialny z wykorzystaniem autorskich materiałów zaproszonych żołnierzy.

Pierwsza część spotkania dotyczyć będzie misji pokojowych, w których polscy żołnierze brali udział. Następnie wystąpi gość specjalny: chor. Przemysław Wójtowicz – weteran poszkodowany podczas misji w Afganistanie. W Iraku i w Afganistanie był kilka razy. W wywiadach mówił, że wiele osób tylko może domyślać się, co mógł robić na miejscu. Kilka lat temu nie zgodziłby się na pokazanie twarzy i podanie nazwiska, a w mediach występował zawsze w kominiarce.
Więcej informacji o sylwetce p. Wójtowicza znajdziecie Państwo pod linkami:
https://www.youtube.com/watch?v=E13-flWsqrM
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14024949,Polski_snajper_z_Afganistanu__Juz_nigdy_nie_pociagne.html

Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa jest jednostką organizacyjną podległą MON i pełni funkcję ośrodka, w którym weterani uzyskują pomoc, radę oraz korzystają z konsultacji, w szczególności prawnych i psychologicznych, w zakresie możliwości rozwiązania nurtujących ich problemów. Istotną płaszczyzną działania Centrum jest realizacja zadań o charakterze edukacyjno-promocyjnym i popularyzatorskim. Poprzez różne formy działalności chcą upowszechniać wśród społeczeństwa dorobek i znaczenie udziału żołnierzy w misjach i operacjach wojskowych poza granicami państwa.

Więcej informacji o Centrum Weterana: http://centrum-weterana.mon.gov.pl/pl/index.html

Wykład_Centrum_Weterana_28marca2017

ZAPRASZAMY!