V Ogólnopolska Konferencja Czarny Ląd i Świat Arabski – Nawoływanie do agresji czy szukanie pomocy?

29 marca 2017 o godzinie 13:49
Koło Naukowe Bezpieczeństwa Morskiego, działające przy Wydziale Dowodzenia i Operacji Morskich Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni, ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej: „Czarny Ląd i Świat Arabski – nawoływanie do agresji, czy szukanie pomocy?” Konferencja zostanie zorganizowana na terenie Akademii Marynarki Wojennej w dniach 24 – 25 maja 2017 r.
Plakat_CzL_24.03.2017
 
Podczas konferencji zostanie poruszona tematyka wpływu migracji na ład europejski, konfliktów zbrojnych i religijno-etnicznych w Afryce i na Bliskim Wschodzie, nowych obliczy terroryzmu, piractwa morskiego we współczesnym świecie oraz praw człowieka na Czarnym Lądzie i Bliskim Wschodzie. Celem tegorocznej Konferencji jest poszerzenie forum dyskusyjnego oraz wymiana poglądów i opinii ekspertów, doktorantów oraz studentów w wyżej wymienionych obszarach.
 
Uczestników Konferencji chcielibyśmy zaprosić do dyskusji w następujących obszarach tematycznych:
1. Wpływ migracji na ład europejski;
2. Konflikty zbrojne i religijno-etniczne w Afryce i na Bliskim Wschodzie;
3. Nowe oblicza terroryzmu;
4. Piractwo morskie we współczesnym świecie;
5. Prawa człowieka na Czarnym Lądzie i Bliskim Wschodzie.
 
  • Wszystkie niezbędne informacje dotyczące V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej: „Czarny Ląd i Świat Arabski – nawoływanie do agresji, czy szukanie pomocy?” znajdą Państwo w załączniku: Komnikat_I_CzarnyLąd_29.03.2017_ost
Pozdrawiamy i zapraszamy do udziału!
Członkowie KNBM