Rodacy Bohaterom – Podsumowanie akcji 2017/2018!

5 grudnia 2017 o godzinie 11:47

Koło Naukowe Bezpieczeństwa Morskiego już po raz piąty przyłączyło się do ogólnopolskiej Bożonarodzeniowej zbiórki darów o nazwie „ RODACY BOHATEROM – PACZKA DLA POLSKICH KOMBATANTÓW NA KRESACH WSCHODNICH”,  której organizatorem jest Stowarzyszenie „Odra- Niemen”.

Najważniejszym celem całego projektu jest pamięć o tych, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny a poprzez zbieg różnorodnych losów historycznych, poprzez przebywanie do 1956 roku w łagrach stalinowskich, pozostali po wojnie zza wschodnią granicą. Do dziś jednak dumnie pielęgnują pamięć o swoich dowódcach, poległych kolegach, uczą młode polskie pokolenia patriotyzmu. To dla tych dumnych ludzi, kombatantów Armii Krajowej przekazywane są paczki świąteczne wraz z kartkami i listami od Rodaków z Polski.

Dzięki zaangażowaniu społeczności akademickiej  w dniach 21.11-30.11 2017 r. udało się zebrać dwa kartony żywności oraz kwotę 530 zł. Zarówno pieniądze jak i żywność zostały przekazane pomorskiemu koordynatorowi, którym jest StowarzyszenieTraugutt.org. 

Podsumowując akcję pragniemy podziękować za hojne dary!!!!! Do zobaczenia za rok!!!

kombatant

Tekst: Emilia Piekarska